Podróż biznesowa do Gniezna. Szukamy komfortowego hotelu

• 10 stycznia 2013 • Komentarze (0)

Gniezno jest prężnie rozwijającym się, średniej wielkości miastem, które może poszczycić się znacznie lepiej rozwiniętym segmentem zaplecza noclegowego niż nawet znacznie większe ośrodki położone w północnej części kraju.

panorama Gniezna

fot. flickr.com | aut. losan82

Dzięki dobrze prosperującej branży turystycznej, do Gniezna zjeżdżają się nie tylko turyści, ale i przedsiębiorcy inwestujący w lokalny rynek gastronomiczny. Miasto jest doskonale przygotowane na odbiór zarówno gości z nieco mniejszym portfelem, jak i tych, którzy ponad wszystko cenią sobie komfort. Dzięki temu, na terenie Gniezna dobrze radzą sobie produkty skierowane do osób ceniących wygodę, jak i tych, którzy są tutaj tylko przejazdem i zależy im na ekonomicznym noclegu.

Struktura bazy hotelarskiej Gniezna

Rynek hotelarski w Gnieźnie wyraźnie podzielił się na kilka segmentów, tj. segment oszczędny, umiarkowany oraz ekskluzywny. Do pierwszego zaliczyć możemy m.in. Szkolne Schronisko Młodzieżowe, miejscowy Dom Towarzystwa Czytelni Ludowych czy medyczny internat otwarty także na gości spoza miasta. Do klasy średniej zaliczamy m.in. Hotel Lech, City, Orzeł, Gewert oraz Motel ED-RAJ.

Dwa najlepsze hotele w Gnieźnie z klasy biznesowej

Hotel Atelier – komfortowy, 4-gwiazdkowy hotel, zlokalizowany w zabytkowej kamienicy przy samym centrum miasta. Obsługa oddaje do dyspozycji klientów 30 pokoi, z których wszystkie są wyposażone w bezprzewodowy internet, telewizję satelitarną oraz drobne akcesoria łazienkowe. Goście odwiedzający ten obiekt cenią sobie znakomitą obsługę hotelową oraz doskonale urządzone pomieszczenia i apartamenty. Dla najbardziej wymagających przygotowano przestronne, dwupokojowe obiekty z salonem, sypialnią oraz balkonem lub tarasem od strony ogrodu. Na miejscu można skorzystać także z luksusowej restauracji, w której organizowane są m.in. imprezy z muzyką jazzową.

Hotel Pietrak – drugi, równie komfortowy hotel zlokalizowany przy ul. Bolesława Chrobrego. Do dyspozycji klientów są pokoje 1-osobowe, 2-osobowe oraz kilka apartamentowców. W hotelu działają trzy cenione przez mieszkańców Gniezna restauracje, tj. Rycerska, Książęca i Królewska z salami w sumie na kilkaset osób. Dla zmotoryzowanych obsługa Hotelu Pietrak udostępnia także prywatny parking. Poza tym na terenie obiektu klienci mogą skorzystać z pralni, sauny, jacuzzi, siłowni i basenu oraz miejsca do grillowania.

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena: 5.0/5 (1 ocena)
Podróż biznesowa do Gniezna. Szukamy komfortowego hotelu, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Polecamy także:

Kategoria: Hotele w Polsce

Komentarze (0)

Wypis URL | Kanał RSS dla komentarzy

Bądź pierwszy i skomentuj tę publikację.

Wyraź swoją opinię
Chcesz mieć własną miniaturę w komentarzu? Zarejestruj się na Gravatarze.